Ana Sayfa


Ahşap Çatı

Ahşap Çatı Sistemleri | Ahşap Çatı Fiyatları | Çatı Fiyatları | Ahşap Çatı Kaplamaları | Ahşap Çatı Modelleri Devamını Oku...

Ahşap Sanatı

Ahşap çatı projesi çizilir yapılması gereken çatı modeli ortaya çıkarılır, bina yapısına göre ahşap çatı kondriksiyonu beşik çatı olarak düşünülebilir ve ya Devamını Oku...

Çatı Pencere Sistemleri

İnsanlık tarihi boyunca gökyüzü her zaman ilgi ve hayranlık uyandımışır,ve gelişen günümüz teknolojisine paralel olarak bu ihtiyaç ve gereksinim Devamını Oku...

Ahşap Çatı Yapımı Modelleri ve Sistemleri

Ahşap Çatı Konstrüksiyon; taşıyıcılı çatılar mimari ekibimiz tarafından titiz olarak proje odaklı olarak hazırlandıktan sonra, saha uygulama ekibimiz tarafından kalite konrolörleriz eşliğinde sorunsuz olarak uygulama yapılır. Ahşap konstrüksiyon çatı ihtiyacınızda bizleri aramanız sorunsuz bir çatı sahibi olmanız demektir, Albayrak Yapı garantili işler üretir.

ahsap-cati-fiyatlari

Ahşap Yüksek Bir Taşıma Gücüne Sahiptir

1 kilogram ahşap, 1 kilogram beton ya da çelikten fazla yük taşır. Ahşap ile 250 metrelik açıklar kolonsuz geçilebilmektedir. Bu tip konstrüksiyonlarda, ağır olması nedeni ile çelik kullanılamıyor.
Ahşap Doğa Şartlarına ve Depreme Dayanıklıdır,

ahsap-cati-fiyatlari-3

Hava şartlarına, kimyasallara dayanıklılık bakımından en yüksek notu gene ahşap alıyor. İngiliz Standartlarına göre elektrik ve telekomünikasyon hatlarında kullanılan ahşap direklerin hizmet ömürleri 50, su soğutma kulelerinde kullanılan ahşap dolguların 30, ahşap karayolu köprülerinin ise 50 yıldır. Bu alanlarda beton ve çeliğin ömrü yukarıdaki rakamların yarısına erişebilmektedir."Karbonatlaşma" sorunu, son yıllara kadar hizmet ömrünün sonsuz olduğuna inanılan "betonarme" ye büyük bir darbe indirmiştir.
ahsap-cati-fiyatlari-2

Ahşap Kaynağı Yenilenebilen Tek Yapı Malzemesidir
Bu özelliği, üretimi ve işlenmesi için az enerji istemesi (aynı miktar alüminyumun ellide biri kadar) dönüşebilir olması ve üstün ısı yalıtım özellikleri ile birleştirilince onu çağımızın çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren malzemesi yapıyor. Bilinenin aksine ahşap kullanmak ormanların yaşamasını sağlar. Nitekim ahşabı fazla kullanan ülkelerde orman alanları devamlı çoğalıyor.

AHŞAP ÇATI KONSTRÜKSİYONU
Ahşap taşıyıcılı çatılar mimari ekibimiz tarafından titiz olarak proje odaklı olarak hazırlandıktan sonra, saha uygulama ekibimiz tarafından kalite konrolörleriz eşliğinde sorunsuz olarak uygulama yapılır. Ahşap konstrüksiyon çatı ihtiyacınızda bizleri aramanız sorunsuz bir çatı sahibi olmanız demektir, BS İnşaat garantili işler üretir.

ahsap-cati-konstruksiyon-gorseli1

AHŞAP ÇATI İZOLASYONU VE YALITIMI
Mevcut ahşap çatınız yapılırken yalıtımı yapılmamış, izole edilmemiş olması nedeni ile ısı kaybı sorunları yaşıyorsanız hemen bizi arayın mevcut çatınızı inceleyerek en ekonomik yoldan nasıl yalıtım ve izolasyon yapılır sizlere seçeneklerle sunalım siz karar verin biz uygulayalım. Unutmayın ısı yalıtımı ve izolasyonu yapılmamış çatılar konforsuz evler demek ve cebinizden havaya uçan para demektir.

cati-izolasyonu-ve-yalitimi
AHŞAP KONSTRÜKSİYON ÇATI SORUN GİDERME
Mevcut çatınız çeşitli yerlerinden damlatıyor, aynı zamanda ısı kaybına neden oluyor, çağırdığınız bir çok usta onarım yaptıktan sonra tekrar sorun yaşıyorsanız bizi arayın kesin çözüm üreten ekibimiz çatınızı inceleyerek çatı sorunlarınızı kesin bir şekilde garantili olarak gidersin.

 

ahsap-cati-kaplama-3

ÇATI ODALI (ATİK) MAKAS SİSTEMİ
Çatı odalı ya da atik makaslar, aynı öğe içinde, yapısal çatı ve zemin sistemleri uygulamanın basit bir yoludur. Bu sistem, çatıda yaşanabilir alanlar sağlayan diğer formlara göre dikkate değer avantajlar sunar:

Taşıyıcı iç duvar uygulamaları sayesinde daha geniş açıklıklar geçilerek daha geniş kullanım alanları elde edilebilse de; çatı makasları kullanılarak dış duvarlara kadar uzanan açıklıklar geçilebilmesi sebebiyle, zemin kat planlarında herhangi bir kısıtlama yapılmasına gerek yoktur.

Çatı Odalı Makaslar, bilgisayar programları ile tasarlanmış ve montajı fabrikada yapılmış üniteler olmaları sebebiyle çok daha kapsamlı bir kalite kontrol imkanı sunarlar.
Şantiyede karmaşık ve yoğun işçiliğe ihtiyaç duyan montaj uygulamalarına gerek kalmaz.
Atik makasların kurulumu çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebildiğinden maliyet tasarrufu sağlarlar ve hava geçirmez muhafazayı daha erken oluşturma imkanı verirler.
Çatı boşluğunda oluşturulacak kullanım alanının tasarlanmasında sizi özgür bırakırlar.
Bitirme işleri, zemin kaplaması ve alçıpan uygulamaları için hazır, eksiksiz bir yapı sunarlar.
 

Ahşap Lambiri Fiyatları | 1. Sınıf Tavan Lambiri Budaksız

Ahşap Lambiri Döşemesi;İç mekan, teras ve balkon gibi alanlarda duvar tavan kaplamaları olarak kullanılan lambriler, mekanlarınıza doğal ve estetik olarak yükseklere çıkarmaktadır.Ücretsiz keşif yaparak alanınızı projelendiriyoruz. Ahşap ters tavan uygulamaları yapan firmamız ücretsiz keşif ile sizlerin alanlarını projelendirmektedir.Ahşap ters tavan ve lambri uygulamaları ile ilgili bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ahşap Lambri Döşeme Uygulamaları; Ahşap Lambiri Tavan kaplaması genellikle ülkemizde Sarıçam, Kızılçam, Karaçam ve Ladinden üretilmektedirler. Bu ürünleri üreten tesisler çoğunlukla kereste fabrikalarının özel bir kısmını teşkil edecek bir şekilde kurulmuşlardır. Bu ağaç malzemeleri dış görünüş bakımından diğer malzemelere nazaran güzel ve sıcak görünüşlüdür. Isıyı izole etmesi dolayısı ile sağlıklı döşeme tipidirler. Ayrıca, yapılarda ses izolasyonu bakımından iyi özelliklere haiz olup, uzun ömürlü iç ve dış kaplamalardır.  Lambri döşeme yapımında kullanılacak olan tomrukların kaliteli olması gerekmektedir.

 

Ahşap Lambri Teknik Açıklama; Sağlam olduğu takdirde budaklı tomruklardan da lambri döşeme yapımında faydalanmak mümkündür.Bundan dolayı ince çaplı tomruklarda lambri döşeme randımanı düşüktür.Lambri döşeme yapımı için kullanılan tomruklarda en uygun çaplar : Çam, Ladin 25 ? 35 cm yıllık halkalar geniş olduğu takdirde lambri ve döşemelerde rutubet değişmeleri ile boyutlarda fazla miktarda daralma ve genişlemeler meydana gelebilmektedir. Lambri ve döşemelik tomrukların düzgün dolgun bulunması ve lif kıvrıklığını ihtiva etmemesi gerekmektedir.
 

Ahşap Kaplamayla Elde Edilen Optik Efektler
Duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve rahat kılar. Profiller daima masif ahşaptan oluşur, ham ve mumlu, laklı veya cilalı modelleri vardır. Panelle bir taşıyıcı katmanından (MDF veya sunta) ve bir kontrplak ya da kaplamadan oluşur. Profillerle paneller arasındaki düşey birleşimler odayı yüksek gösterirler, yatay ya da diyagonal (çapraz da olabilir) döşenmiş duvar kaplamaları ise daha geniş. Oluklu levhalar karşıt biçimli dillerle birleştirilirse oturma odalarına, sofralara veya banyolara özel bir vurgu kazandırır ve ışığı ikiye katlar - odalar daha aydınlık görünür.
 

 

Yapıştırma Veya Çivileme; Pürüzsüz ve kuru iç duvarlar söz konusu olduğunda profil levhalar ya da paneller özel yapıştırıcılarla tespit edilebilir. Paket üzerindeki talimata harfiyen uyulmalıdır. Duvarlar yeterince düzgün değilse ve kaplamanın aynı zamanda gürültü ve soğuğa karşı koruma sağlaması da isteniyorsa latalardan oluşan bir alt konstrüsksiyon üzerine çivileme yöntemi yeğlenmelidir.
 

 

Firmamız bünyesinde 4 kalite lambiri mevcuttur.

 

*Süper

 

*1. Sınıf

 

*2.Sınıf

 

*3.Sınıf

 

Tüm lambiri ürünlerimiz orjinal boyutlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda tüm ürünlerimiz fabrika garantili olduğu için defo yada ıskartalı ürün içermezler.

 

Müşterilerimizin talebi halinde lambiriler vernikli ve montajını da içerecek şekilde satılabilmektedir.
Ahşap Lambiri Fiyatları İçin Lütfen İletişim Kurunuz.

 

1. sınıf Döşemelik Ahşap Lambiri Fiyatları
2. Sınıf Döşemelik Ahşap Lambiri Fiyatları
1. Sınıf Tavan Ahşap Lambiri Fiyatları
Budaksız Ahşap Lambiri Fiyatları

Ahşap Çatı Fiyatları; Albayrak Yapı olarak çatı sektöründe gerçek başarılara imza atmış bulunmaktayız. Çalışmalarımızın en yoğun olduğu çatı modellerinden birisi ise ahşap çatılardır. Ahşap Çatı birçok özelliği ve şık görüntüsüyle çatı türleri arasında en çok tercih edilen çatılardan bir tanesidir. Albayrak Yapı olarak firmamızın ahşap çatı ile ilgili çalışmalarını referans ya da uygulamalarımız bölümünden görebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayınız: 0216 487 00 61 - 0532 624 96 72

 

Ana Menü

Çatı Sistemleri

Rastgele Makale

Written on 20/06/2015, 13:48 by yapi
tavan-arasi-cati-merdiveniTavan Arası Çatı Merdiveni; Tavan aralarına daha rahat ve konforlu şekilde kullanılır. Dört şekilde katlanılabilir olmasıyla birlikte yerden kazanç...
Written on 20/06/2015, 13:20 by yapi
cati-cikis-merdivenleriÇatı Çıkış Merdivenleri; Çatı merdivenleri sayesinde çatı katlarına çıkışlar daha pratik ve kolaydır. Katlanabilir olma özelliği ile yerden kazanç...
Written on 20/06/2015, 13:15 by yapi
katlanir-cati-merdiveniKatlanır Çatı Merdiveni; Üç veya dört katlama özelliğine sahip olan çatı merdivenlerimiz müşterilerin isteklerine hitap eden ve her zaman yenilikçi...
Written on 20/06/2015, 11:20 by yapi
katlanabilir-cati-merdiveniKatlanabilir Çatı Merdiveni; Üç veya dört kısımdan katlanılabilir olan çatı merdivenlerimizin her bir basamağı 150 kg yük taşıma kapasitesine...
Written on 20/06/2015, 11:19 by yapi
ahsap-cati-merdiveniAhşap Çatı Merdiveni; Ahşap çatı merdivenlerimiz uygulandığı alanda alttan bakıldığı zaman merdiven kapalıyken tavanda sadece şık olan ahşap çatı...