Renkli Kiremit Modelleri

Renkli Kiremit Serisi | Renkli Kiremit Modelleri

Kurulduğu dönemden itibaren ?doğal güzeldir? fikrini benimseyerek üretime devam eden , geliştirdiği ürünlerde yine doğayı temel alarak çatı görünümlerinde alternatif çözümler üretiyor. Albayrak Art Renkli Kiremit Serileri?nde, son teknoloji üretim araçları ile kiremitler renklendirilerek, çatılarda yeni görünümler ve özgün tasarımlar oluşturuluyor, aynı zamanda farklı doku ve renk seçeneklerini de bir arada sunulabiliyor.

Kiremitlerin renklendirilmeleri, kökü çok eski uygarlıklara dayanan bir yöntem olan ve bu uygarlıklarda ayrı bir sanat dalı olarak gelişen çok özel bir teknik olan engop tekniği ile yapılıyor. Ürüne teknik, estetik ve hijyenik özellik veren bir tabakanın, kiremitlerin yüzeylerine uygulanmasıyla renkli, örtücü ve doğal görünümde olması sağlanıyor.

Engop, özel hazırlanan kil ham maddesine, doğal oksitler katılarak hazırlanan farklı reçetelerden oluşuyor. Renk veren doğal oksitler tek başlarına kullanıldığı gibi, birkaçı bir arada kullanılarak hazırlanan reçetelerle değişik renkler elde edilebiliyor.

Engop, kiremit yüzeyine uygulanıyor ve yüksek derecede fırınlanarak engop ham maddesi ile kilin bütünleşmesi sağlanıyor. Böylece bütünleşik bir yüzey elde ediliyor ve bu yolla elde edilen renkli yüzey mekanik bir dayanıklılık sağladığından uzun yıllar dış etkilere karşı bozulmadan kalabiliyor. Albayrak Çatı&Cephe Sistemleri üretim tesislerinde de, bu yöntem son teknoloji üretim araçları ile birleştirilerek renkli kiremitlerin daha kaliteli bir şekilde üretilmeleri sağlanıyor.

Ar-Ge çalışmaları sonucu hazırlanan özel karışımlar, teknolojik bir sistem kullanılarak kurutulan kiremit yüzeyine uygulanıyor ve yüksek sıcaklıktaki fırınlarda pişirilerek kullanıma hazır hale getiriliyor.

Kiremit yüzeyine farklı yoğunluklarda ve farklı açılarda engop karışımının püskürtülmesi ile farklı dokular ve renk karışımları elde etmek de mümkün olabiliyor. 

Albayrak Çatı & Cephe Sistemleri?nin sağladığı bu yenilik ile çatılar, doku ve renk bakımından bina ile daha uyumlu bir hale gelirken, aynı zamanda daha şık ve estetik bir görünüme de sahip olabiliyor. Çatılarda özgünlük ve farklılık yaratmak isteyen herkesin kullanımına açık olan renkli kiremitler, standart renklerin dışında istenilen renklerde de üretilebiliyor.

Renk çeşitliğinin yanında özel dokulara da sahip olması, Albayrak Renkli Kiremitleri?ni bir adım daha öne çıkararak, çatılarda benzersiz güzellikte görünümler oluşmasını sağlıyor. Doku ve renk bütünlüğü ile çatılarda isteğe göre eskitilmiş veya doğayla bütünleşen dinamik görünümler yaratmak mümkün oluyor.

 

 

Ana Menü

Çatı Sistemleri

Rastgele Makale

Written on 20/06/2015, 13:48 by yapi
tavan-arasi-cati-merdiveniTavan Arası Çatı Merdiveni; Tavan aralarına daha rahat ve konforlu şekilde kullanılır. Dört şekilde katlanılabilir olmasıyla birlikte yerden kazanç...
Written on 20/06/2015, 13:20 by yapi
cati-cikis-merdivenleriÇatı Çıkış Merdivenleri; Çatı merdivenleri sayesinde çatı katlarına çıkışlar daha pratik ve kolaydır. Katlanabilir olma özelliği ile yerden kazanç...
Written on 20/06/2015, 13:15 by yapi
katlanir-cati-merdiveniKatlanır Çatı Merdiveni; Üç veya dört katlama özelliğine sahip olan çatı merdivenlerimiz müşterilerin isteklerine hitap eden ve her zaman yenilikçi...
Written on 20/06/2015, 11:20 by yapi
katlanabilir-cati-merdiveniKatlanabilir Çatı Merdiveni; Üç veya dört kısımdan katlanılabilir olan çatı merdivenlerimizin her bir basamağı 150 kg yük taşıma kapasitesine...
Written on 20/06/2015, 11:19 by yapi
ahsap-cati-merdiveniAhşap Çatı Merdiveni; Ahşap çatı merdivenlerimiz uygulandığı alanda alttan bakıldığı zaman merdiven kapalıyken tavanda sadece şık olan ahşap çatı...