Şeffaf Onduline Modelleri

Şeffaf Onduline Modelleri

Şeffaf Onduline ; Polikarbonat levhalar, asit ve bazlara karşı iyi bir davranış gösterir. Ayrıca binalarda kullanılan alçı ve çimentoya dayanıklı olduğu gibi tuzlu havaya da direnç gösterir. Yosunların, küf ve mikroorganizmalar ile kemirgenlerin levha niteliklerini zayıflatıcı bir etkisi de yoktur. Ancak polikarbonatın çözücü maddelerle temasından kaçınılmalıdır.

Şeffaf Onduline çatı Kaplama Modelleri

YILLAR BOYU CAM GİBİ SAYDAM-TAŞ GİBİ SAĞLAM...

Saydam tip polikarbonat levhalar %90 ışık geçirgenliğine sahiptir ve bu özelliklerini yıllar boyu korur. Polikarbonat levhalar 10 yıl yaşlandıktan sonra bile % 80 ışık geçirgenliğine sahiptir.

Polikarbonat levhaların darbe dayanımı yüksektir. 135 m/s hızla çarpan dolu etkisiyle dahi tahrip olmaz.

30 C ile + 130 C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir.

 

 

Onduclair polikarbonat levhalar Avrupa'nın en büyük üreticilerinden Onduline Group'un Onduclair fabrikasında 50 yılı aşkın deneyimle üretilmektedir. Onduclair levhaları cam gibi saydam görüntüsü ve sağlamlığı ile yıllara meydan okur.

 

 

Şeffaf Onduline Kaplama Uygulama Esasları

 

Depolama

 

Levhalar üstü kapalı, fakat havalandırılan ortamda, zeminle doğrudan temas halinde olmayacak şekilde, tercihen palet üzerinde saklanmalıdır. Paletler kesinlikle üstüste konmamalıdır. Sundurma altında depolanmaları halinde, rüzgar etkisine karşı önlem alınmalıdır.

 

Çatıya uygulama

 

Genel uygulama koşulları

 

Çatı iskeleti oluk profillerinin gerektirdiği minimum eğime sahip olmalıdır. Polikarbonat levhalar, rüzgar bağlantılarının yerine geçmez veya aşığın burkulmasını önlemek amacıyla kullanılamaz.

 

Uygulama ve kullanım güvenliği

 

Levhalar döşenirken ve kullanım sırasında üzerine basılmaması, kırılgan levhalar için geçerli güvenlik kurallarına uyulması gereklidir. Yükün dağılmasını ve çatı aşıklarına direkt olarak aktarılmasını sağlayan yürüme tahtalarının kullanılmasına mutlaka özen gösterilmelidir.

 

İçten gelebilecek darbelere karşı dayanım

 

Polikarbonat levhalar, dış ve iç darbelere karşı dirençlidir. Bununla beraber, spor salonu gibi yerlerde meydana gelebilecek yoğun ve sürekli darbeler, zaman içinde malzemede zayıflama meydana getirebileceğinden, üzerinde ayrıca bir yüzey koruması gerekli olabilir.
Aşık özelliği
Aşıkların asgari boyuları aşağıdaki gibidir:
Kutu veya bükme çelik profiller için
Asgari genişlik: 60 mm
Asgari kalınlık: 1,5 mm
Ahşap aşıklar için
Asgari genişlik: 60 mm
Asgari yükseklik: 80 mm
Aşırı aralıkları aşağıdaki tablolar yardımıyla seçilmelidir. Tablo değerleri levhanın sehimi, açıklığın 1/100'ünden az olacak şekilde ve kırılmaya karşı 3 kat emniyetle hesaplanmıştır.

 

Şeffaf Onduline Fiziksel ve Kimyasal Özellikler

 

Polikarbonat levhalar, asit ve bazlara karşı iyi bir davranış gösterir. Ayrıca binalarda kullanılan alçı ve çimentoya dayanıklı olduğu gibi tuzlu havaya da direnç gösterir. Yosunların, küf ve mikroorganizmalar ile kemirgenlerin levha niteliklerini zayıflatıcı bir etkisi de yoktur. Ancak polikarbonatın çözücü maddelerle temasından kaçınılmalıdı.

 

 Şeffaf Onduline Tipleri

 

GO Geniş dalgalı yapısıyla özellikle elyaflı çimento levhalarla birlikte kullanmaya uygundur.

 

Ana Menü

Çatı Sistemleri

Rastgele Makale

Written on 20/06/2015, 13:48 by yapi
tavan-arasi-cati-merdiveniTavan Arası Çatı Merdiveni; Tavan aralarına daha rahat ve konforlu şekilde kullanılır. Dört şekilde katlanılabilir olmasıyla birlikte yerden kazanç...
Written on 20/06/2015, 13:20 by yapi
cati-cikis-merdivenleriÇatı Çıkış Merdivenleri; Çatı merdivenleri sayesinde çatı katlarına çıkışlar daha pratik ve kolaydır. Katlanabilir olma özelliği ile yerden kazanç...
Written on 20/06/2015, 13:15 by yapi
katlanir-cati-merdiveniKatlanır Çatı Merdiveni; Üç veya dört katlama özelliğine sahip olan çatı merdivenlerimiz müşterilerin isteklerine hitap eden ve her zaman yenilikçi...
Written on 20/06/2015, 11:20 by yapi
katlanabilir-cati-merdiveniKatlanabilir Çatı Merdiveni; Üç veya dört kısımdan katlanılabilir olan çatı merdivenlerimizin her bir basamağı 150 kg yük taşıma kapasitesine...
Written on 20/06/2015, 11:19 by yapi
ahsap-cati-merdiveniAhşap Çatı Merdiveni; Ahşap çatı merdivenlerimiz uygulandığı alanda alttan bakıldığı zaman merdiven kapalıyken tavanda sadece şık olan ahşap çatı...